Categories
Nowyny

Jak narysować psa ołówkiem

U nas możesz zrobić to samo z zakrzywionymi liniami.

Jak narysować psa

Wielu klientów klubu prosi o nauczenie ich rysowania swoich ulubionych. Wraz z warsztatem Artakademiya pokażemy Ci, jak narysować psa ołówkiem. Oto przykład psa rysującego na stronie internetowej szkoły rysunku: https://artakademia.com/nauka-rysunku/jak-narysowac-psa-krok-po-kroku-kurs-rysunku-artakademia/

Zobacz też, jak narysować psa na Pinterest, aby uzyskać więcej informacji: https://www.pinterest.com/pin/846324954966373914/

Jak w przypadku każdego innego obrazu, musisz zacząć rysować psa prostymi geometrycznymi kształtami. W tym przypadku rysowanie psa opiera się na prostokącie i okręgu. Narysowaną głowę psa zaznaczamy kółkiem, a prostokąt będzie ciałem psa. Jeśli obecnie szkicujesz żywego psa, spróbuj nadać odpowiednie proporcje między figurami narysowanymi na arkuszu a żywym zwierzęciem.

Następnie narysuj nos, policzki i oczy na pysku psa. Oczywiście ta opcja jest bardzo ogólna i nadaje się raczej tylko na bardzo początkowym etapie rysowania psa. Dla każdej rasy psa głowa jest rysowana inaczej. Każdy ma inną anatomię. Ale żeby mieć pomysł “ogólnie”, taka opcja jak na zdjęciu jest w zasadzie odpowiednia.

Kończymy rysować włosy na pysku psa. Jak widać, sposób rysowania futra na policzkach psa pokazuje, jak w zasadzie należy je rysować. W zależności od różnych ras, które narysujesz lub długości sierści psa, narysowane kontury będą się zmieniać, ale podstawa kufy zawsze pozostanie taka sama.

Kończymy rysować szyję naszego psa i wygładzamy wciąż kwadratowy tyłek psa. Dodaj ogon. Oczywiście kształt, długość i owłosienie ogona zależą od konkretnej rasy psa. W tym przypadku ogon psa wcale nie jest długi i kudłaty. Zwróć też uwagę na szyję. Wszystkie rasy mają różne szyje. U niektórych psów są grube i krótkie, u innych wąskie i długie. Kiedy zaczynasz rysować psa, weź pod uwagę te czynniki.

Rysując psa (jak w każdym innym obrazie czegoś), nie możesz obejść się bez gumki, która musi wymazać pierwotnie narysowane linie, które obrysowały kontur psa.

Usuwamy niepotrzebne linie.

Następnie narysuj nogi dla naszego psa. Oczywiście wszystkie psy mają w szczególności różne nogi, ale wszystkie mają tę samą budowę. Na razie nie będziemy szczegółowo omawiać budowy nóg psa, ale narysujemy, jak pokazano powyżej.

W rzeczywistości wszyscy artyści są doskonałymi koneserami struktury każdego malowanego przez siebie zwierzęcia. Jeśli chcesz narysować psa, który wygląda jak fotografia, musisz dokładnie przestudiować anatomiczną budowę psa. Musisz wiedzieć, gdzie i jak zlokalizowane są te lub te mięśnie i kości psa. Jak każde widoczne połączenie jest potrojone i wiele więcej. Ale to później. Na razie po prostu narysuj nogi psa.

Ponownie chwyć gumkę i usuń niepotrzebne linie pomocnicze, które zostały narysowane wcześniej.

W tej formie prawdziwy pies dzieje się tylko wtedy, gdy go zranią prześladowcy lub gdy właśnie wyszedł z wody. W rzeczywistości, chociaż jest to rodzaj konturu, który jeśli nie wygląda jak pies, to czas go poprawić, aby wyglądał jak prawdziwy pies. Kiedy narysujesz sto psów, będzie wielokrotnie mniej błędów. Nie martw się, jeśli malowany pies nie wygląda dokładnie tak, jak oryginał. Następnie, gdy dodasz futro, wszystko się zmienia, a umiejętność rozprowadzania światła i cienia sprawi, że nawet najbardziej skazany na zagładę rysunek będzie wyglądał imponująco.

Nadszedł czas, aby ubrać malowanego psa w futro. W naszym przypadku pies jest bardzo kudłaty, więc zygzakowate pociągnięcia wzdłuż narysowanego konturu psa będą psią sierścią. Narysuj również lewe ucho psa. Jest też kudłaty i prawie zlewa się ze wszystkim innym, ale ucho musi być zaznaczone, jeśli nie chcesz, aby Twój pies został unieruchomiony po operacji plastycznej.

I znowu do gry wkracza gumka. Teraz konieczne jest wymazanie prawie wszystkiego, co narysowano wcześniej. Nie usuwaj tylko twarzy i lewego ucha, które zostało narysowane jako ostatnie. Teraz ten rysunek wymaga objętości i tekstury (wełna). Nie będziemy jeszcze dotykać głośności. Ale musisz narysować wełnę.

Narysuj kępy futra w kształcie kreski na całym ciele, szyi, głowie oraz łapach psa. Teraz, gdy sierść psa została narysowana, czas ją udekorować i ewentualnie zakończyć malowanie tła, na którym stoi narysowane zwierzę. Jeśli możesz, narysuj cienie tam, gdzie potrzebujesz (brzuch, nogi, dekolt).

Pies jest narysowany i gotowy. Pamiętaj, że im więcej wiesz o budowie psów i im częściej je rysujesz, tym bardziej Twoje narysowane psy stają się podobne do żyjących braci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *